top of page

Туристсько-краєзнавча робота є дієвим, ефективним та дуже потужним засобом виховання всебічно і гармонійно розвиненої творчої особистості.
Виходячи з власного досвіду, я вважаю, що саме туристсько-краєзнавча робота сприяє формуванню і розвитку соціально-зрілої творчої особистості з усвідомленою громадською позицією, вихованню свідомого ставлення до свого здоров’я, поваги до народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу. 
Саме з метою вивчення історії та цікавинок свого міста, області, країни та виховання морально та фізично здорових молодих людей, патріотів своєї країни, відповідальних за її майбутнє було розроблено довготривалу програму «І зветься ця земля - Україна» .
Під час кожного етапу туристської роботи учні поповнюють класний літопис своїми замальовками та есе.
Варто відмітити, що саме після однієї з таких екскурсій до м. Запоріжжя (а саме до Запорізької Січі), мої вихованці стали активно вивчати козацьку історію, культуру та звичаї. І от вже на міських козацьких змаганнях «Козацькому роду нема переводу» вони посіли ІІІ місце. А ще ми були нагороджені грамотами за найкращого кашовара та кращого отамана, а також отримали кубок і футбольний м’яч в нагороду. 
Краєзнавство та туризм, як важливі засоби створення регіонально-культуротворчого середовища у навчально-виховному процесі, відкривають навколишній світ з усією багатогранністю складних взаємовідносин природи, суспільства й особистості, задовольняють потреби у самопізнанні, самореалізації, сприяють формуванню особистісних якостей та ціннісних орієнтацій особистості.

Наша туристична скарбничка поповнилася такими містами,як Феодосія, Бахчисарай, Запоріжжя, Чернівці, Кам'янець-Подільський, Дніпро, Львів, та безліч екскурсій містом

"Подивіться наліво, погляньте направо, на нас тут чекає туристична забава"

bottom of page